026. Mieczysław SERWIN-ORACKI

5,000.00

WYKOPKI W UJANOWICACH

Olej, płótno naklejone na tekturę; 68,5 x 97,5 cm

Sygnowany p.d.: M. Oracki-Serwin / Ujanowice

Mieczysław SERWIN-ORACKI

1912 Bochnia – 1977 Katowice

Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1937 roku. Studiował między innymi u F. Pautscha. Malował pejzaże, martwe natury. Wystawiał swoje prace między innymi na Salonie 1938 w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na którym zdobył brązowy medal za obraz Śpiąca. W 1939 roku uczestniczył w wystawie zbiorowej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

Cena wywoławcza 5000

Estymacja 7000 – 8000

Aukcja 196, 10.10.2020