5,000.00 zł
WYKOPKI W UJANOWICACH
Olej, płótno naklejone na tekturę; 68,5 x 97,5 cm
Sygnowany p.d.: M. Oracki-Serwin / Ujanowice
Mieczysław SERWIN-ORACKI
1912 Bochnia – 1977 Katowice
Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1937 roku. Studiował między innymi u F. Pautscha. Malował pejzaże, martwe natury. Wystawiał swoje prace między innymi na Salonie 1938 w warszawskim Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych, na którym zdobył brązowy medal za obraz Śpiąca. W 1939 roku uczestniczył w wystawie zbiorowej Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
Cena wywoławcza 5000
Estymacja 7000 – 8000
Aukcja 196, 10.10.2020