147. Wojciech MALICKI

2,500.00

BALON, 2016

Olej, pilśnia; 64 x 31,5 cm

Sygnowany l.d.: Malicki W 2016

Autorska oprawa w ramie okiennej, wymiar całkowity 74,5 x 45 cm

Cena wywoławcza 2500

Estymacja 3000 – 3500

Aukcja 195, 14.09.2009

Wojciech MALICKI

Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Mieszka w Zawierciu. Należy do młodego pokolenia twórców, którzy uniwersalne przesłanie sztuki potrafią połączyć z subtelnym wyznaniem ,,skąd mój ród. Od lat pracował koncepcyjnie nad cyklem obrazów pod tytułem ,,OKNO. Konsekwentnie wykorzystuje stare ramy okienne, pochodzące z wyburzanych lub remontowanych starych zawierciańskich kamienic, aby niejako wmalować w nie głęboką, często inspirowaną tradycyjnymi motywami ikonograficznymi, refleksję o człowieku, jego dylematach, jego marzeniach i porażkach.