092. Leszek NOWOSIELSKI

1,800.00

ZIMA

Olej, płótno; 27,5 x 19 cm

Sygnowany l.d.: L. Nowosielski; na odwrocie: Leszek / Nowosielski / Zima / znak artysty / Pologne

Leszek NOWOSIELSKI

1918 Warszawa – 1999 Warszawa

Ukończył studia na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej, podczas II wojny światowej uczęszczał na prywatne lekcje malarstwa u Jana Rubczaka. W 1945 przeprowadził się do Gliwic, gdzie do 1949 prowadził wytwórnię chemiczną. W 1949 został członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków, w tym samym roku w Biurze Wystaw Artystycznych miała miejsce jego pierwsza indywidualna wystawa. W 1956 swoje zainteresowanie skierował na ceramikę. Prace Leszka Nowosielskiego charakteryzowały się żywą kolorystyką, część z nich to trójwymiarowe figury wykonane ręcznie i niepowtarzalne w swojej formie.

Cena wywoławcza 1800

Estymacja 2300 – 2500

Aukcja 194, 25.07.2020