025. Dariusz WĄSOWICZ

1,200.00

PLAC ZAMKOWY W WARSZAWIE

Akwarela, gwasz, papier; 35 x 47 cm (w świetle p-p)

Sygnowany p.d.: D. Wąsowicz

Cena wywoławcza 1200

Estymacja 1500 – 1800

Aukcja 198, 12.12.2020

Dariusz WĄSOWICZ

1910 Warszawa – 1973

Studiował w Institute Supérieur de Commerce de lÈEtat w Antwerpii (1929-1931), na uniwersytecie w Warszawie na Wydziale Historii Sztuki (1935-1939) oraz w prywatnej pracowni Rafała Wąsowicza (1939-1944). Malował przede wszystkim pejzaże, weduty, martwe natury techniką olejną i akwarelą. Uprawiał grafikę warsztatową (autolitografia, techniki metalowe). Wystawiał w Radomiu na X Ogólnopolskiej Wystawie Plastycznej (1954), wielokrotnie w Zachęcie, na targach we Florencji. Prace jego zobaczyć można było w Polsce i za granicą, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii, Włoszech, Szwecji i Danii.