018. Stanisław STÜCKGOLD

10,000.00

FELICJA

Olej, sklejka 60 x 50 cm

Sygnowany p.d.; St. St.

Na odwrocie liczne numery i naklejki. m.in.: stempel Urzędu Celnego w Pradze czeskiej; stempel der Inventurbeamte der Gemeinde Dormach; naklejka domu aukcyjnego Kastern

Stanisław STÜCKGOLD

1868 Warszawa – 1933 Paryż

Malarz, grafik, rzeźbiarz. Pochodził z rodziny kupieckiej. Studiował w warszawskiej SSP (1905-1906). W 1908 r. osiedlił się w Paryżu, gdzie kontynuował naukę u Matisse’a. W latach 1911-1913 przebywał na Węgrzech i w Monachium, w 1915 r. w Berlinie. Wystawiał w Paryżu (Salon Jesienny i Salon Niezależnych), Berlinie i Warszawie (w ŻTKSP). Malował martwe natury, portrety Twórczość artysty wiąże się z kręgiem symbolizmu i ekspresjonizmu niemieckiego grupy artystycznej „Der Blaue Reiter.

Cena wywoławcza 10000

Estymacja 15000 – 18000

Aukcja 188, 14.12.2019