010. Roman ŁYSAKOWSKI

600.00

RYNEK W ŚWIDNICY, 1950

Akwarela, papier; 33 x 24,5 cm

Sygnowany ołówkiem p.d.: Świdnica, Rynek / Łysakowski 1950

Roman ŁYSAKOWSKI

1899 Lwów – 1992 Wrocław

Studiował na Politechnice Lwowskiej i Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Porucznik Wojska Polskiego, walczył we wrześniu 1939. Był internowany na Węgrzech (1939-1943), a następnie osadzony w oflagu (1943-1945). Po powrocie do kraju działał jako grafik i malarz w Świdnicy i Wrocławiu.

Cena wywoławcza 600

Estymacja 800 – 900

186 Aukcja. 19.10.2019