Jerzy HEWELKE

1,203.76

PEJZAŻ JESIENNY Z DWORKIEM

Olej, tektura; 50 x 35 cm

Sygnowany p.d.: J. Hewelke

Jerzy HEWELKE

1889 Orenburg – 1954 Warszawa

Studiował na wydziale architektury Politechniki w Rydze (1908-10), następnie uczył się malarstwa w pracowni S. Żukowskiego w Kijowie (1910-11), studiował w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie u I. Pieńkowskiego (1911-14). W latach 1921-36 wystawiał w warszawskim TZSP.