20,700.00 zł
MALARZ NIEROZPOZNANY
Przedstawiony jest w scenie pokonywania szatana. Hebrajskie imię Mika’el znaczy któż jak Bóg. Kiedy Lucyfer zbuntował się przeciwko Bogu i nakłonił do buntu część aniołów, Michał miał wystąpić jako pierwszy przeciwko niemu z okrzykiem: Któż jak Bóg! W tłumaczeniu na łacinę brzmi to: Quis ut deus, co ma napisane na tarczy.
Olej, płótno 66 x 118 cm