074. Franciszek SUNDERLAND

1,800.00

PORTAL KAMIENICY POD OKRĘTEM NA WARSZAWSKIEJ STARÓWCE, 1929

Akwarela, papier; 32 x 24 cm

Sygnowany p.d.: Franciszek Sunderland / 1929

Na odwrocie stempel: pracownia ram i oprawa obrazów M. Kosiorek, Warszawa, Sienna 1A

Malarz pochodzenia żydowskiego, uczeń Konrada Krzyżanowskiego. W roku 1935 miał wystawę, wraz z Apolinarym Sperskim w Salonie Garlińskiego w Warszawie, na której pokazał cykl obrazów olejnych Warszawa o zmroku. Znany przede wszystkim z wedut warszawskich, rzadziej gdańskich lub pejzaży.

Cena wywoławcza 1800

Estymacja 2200 – 2500

183 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

29 czerwiec 2019 | sobota, godz: 17:00