095. Irena ŁYŻWIŃSKA-NIWICZ

1,000.00

POLNE KWIATY W BRĄZOWYM WAZONIE

Olej, płótno; 61 x 50,5 cm

Sygnowany p.d.: I. Łyżwińska-Niwicz

Irena ŁYŻWIŃSKA-NIWICZ

ur. 1936

Absolwentka 1965 warszawskiej ASP. Dyplom z malarstwa uzyskała pod kierunkiem prof. Tchórzewskiego, natomiast dyplom z grafiki pod kierunkiem prof. Tomaszewskiego. Po ukończeniu studiów zajmowała się projektowaniem graficznym – plakaty, okładki, prospekty. Od wielu lat uprawia głównie malarstwo. Techniki które dominują w jej twórczości to: obrazy olejne, pastele, gwasz, rysunek. Maluje pejzaże, kwiaty, kompozycje abstrakcyjne. Inspiracją jest muzyka, pejzaż – natura. Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Miała również wystawy indywidualne w Polsce, Francji, Włoszech, Niemczech.
Cena wywoławcza 1000

Estymacja 1400 – 1500

183 Aukcja. Sztuka dawna, antyki, sztuka współczesna

29 czerwiec 2019 | sobota, godz: 17:00