Wacław KONDEK

345.00

BALLADA O NIESPOKOJNYM DRZEWIE, 1972

Litografia, karton, 44 x 57 cm

Sygnowany dwukrotnie flamastrem i długopisem pod ryciną: litografia Wacław Kondek 1972

Wacław KONDEK

1917 Dąbrowa Górnicza – 1976 Łódź

Malarz, rysownik, grafik i rzeźbiarz. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Znany z cyklów prac w których stworzył swój własny, rozpoznawalny wizerunek rzeczywistości. W swoich pracach balansował na granicy fantastyki i sztuki ludowej.