Wacław KONDEK

345.00

ULICA CEGLANA W ŁODZI, 1965

Litografia, karton, 41 x 57 cm (zadruk)

Sygnowana ołówkiem pod ryciną: Litografia „Ulica Ceglana Wacław Kondek 1965

Wacław KONDEK

1917 Dąbrowa Górnicza – 1976 Łódź

Malarz, rysownik, grafik i rzeźbiarz. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Znany z cyklów prac w których stworzył swój własny, rozpoznawalny wizerunek rzeczywistości. W swoich pracach balansował na granicy fantastyki i sztuki ludowej.