Wiktoria TOŁŁOCZKO-TUR

345.00

PASTWISKO W JANOWIE PODLASKIM, 1997

Akwarela, papier; 18 x 24 cm (w świetle p-p)

Sygnowany d.: Janów Podlaski, pastwisko, plener 97 Wiktoria Tołłoczko-TUR

Wiktoria TOŁŁOCZKO-TUR

ur. 1942 Bilimy

W 1968 ukończyła krakowska ASP (dyplom u Czesława Rzepińskiego). Tworzy w Białymstoku. W 1974 . wykonała sgrafitta kamienicy przy Lipowej 1. Malowała obraz na plenerach w Białowieży. W latach 80. zarzuciła technikę olejną na rzecz akwareli. Wypracowała unikatowe, niezwykle efektowne i pełne nastroju rozwiązania artystyczne. Równolegle zajmowała się konserwacją malarstwa i rzeźby polichromowanej.