400.00 zł
CZERWONE TULIPANY W WAZONIE
Olej, tektura; 18 x 26 cm
Sygnowany l.d.: A. Maślakiewicz – Brzozowska
Cena wywoławcza 400
Estymacja 500 – 600
◙
Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA
1912 – 1986
Malarka, w latach 1931-1936 studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Xawerego Dunikowskiego, Władysława Jarockiego i Teodora Axentowicza. Zajmował się głównie malarstwem olejnym. Najczęściej tworzyła martwe natury z kwiatami, a także pejzaże i widoki miast.