298. Anna MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA

300.00

CZERWONE ASTRY W NIEBIESKIM WAZONIE

Olej, pilśnia; 17 x 12 cm

Sygnowany p.d.: A. Maślakiewicz

Na odwrocie dedykacja: Dla Hanki

Cena wywoławcza 300

Estymacja 400 – 500

178 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

15 grudzień 2018 | sobota, godz: 17:00a MAŚLAKIEWICZ-BRZOZOWSKA

1912 – 1986

Malarka, w latach 1931-1936 studiowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w pracowniach Xawerego Dunikowskiego, Władysława Jarockiego i Teodora Axentowicza. Zajmował się głównie malarstwem olejnym. Najczęściej tworzyła martwe natury z kwiatami, a także pejzaże i widoki miast.