281. Manabu MABE

10,000.00

KWIAT JESIENI, 1987

Olej, płótno; 49 x 34 cm

Sygnowany p.d.: MABE / 87

Na odwrocie drukowana nalepka Atelier Cadr’Art, Marcel Drzemala et Fils, Bruxelles

Cena wywoławcza 10000

Estymacja 15000 – 20000

176 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

20 październik 2018 | sobota, godz: 17:00

Manabu MABE

1924 Kumamoto – 1997 São Paulo

Malarz brazylijski pochodzenia japońskiego. Pionier abstrakcjonizmu w Brazylii. Z Japonii wyemigrował w 1934 r by pracować na plantacji kawy. Malował od dzieciństwa. Pierwszą indywidualną wystawę miał w São Paulo w 1948 r. W 1953 r. wygrał Międzynarodowe Biennale w São Paulo, a w 1959 r Biennale Sztuki w Japonii i został uznany najlepszym artystą poniżej 35 roku życia na Biennale paryskim. Jego prace znajdują się m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej w São Paulo, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Rio de Janeiro, Muzeum Sztuki Współczesnej w Boston, Narodowym Muzeum Sztuk Pięknych w Rio de Janeiro. Ceny jego obrazów na światowym rynku sztuki przekraczają 60000 euro.