282. Bruno AMADIO (Giovanni BRAGOLIN)

1,500.00

PŁACZĄCE DZIECKO

Olej, płótno; 70 x 50 cm

Sygnowany p.g.; G. Bragolin

Cena wywoławcza 1500

Estymacja 2000 – 2500

176 Aukcja malarstwa i rzemiosła artystycznego

20 październik 2018 | sobota, godz: 17:00

Bruno AMADIO (Giovanni BRAGOLIN)

1911 Wenecja – 1981 Padwa

Malarz wenecki. Używał też pseudonimów Franchot Seville i Angelo Bragolin. Miał wykształcenie akademickie, przez pewien czas nauczał w weneckiej Akademii. Malowała m.in. martwe natury, portrety, tematykę religijną, ale najbardziej znany jest przedstawień płaczących dzieci, które zostały spopularyzowane na całym świecie przez reprodukcje.