1,500.00 zł
PŁACZĄCE DZIECKO
Olej, płótno; 70 x 50 cm
Sygnowany p.g.; G. Bragolin
Cena wywoławcza 1500
Estymacja 2000 – 2500
◙
Bruno AMADIO (Giovanni BRAGOLIN)
1911 Wenecja – 1981 Padwa
Malarz wenecki. Używał też pseudonimów Franchot Seville i Angelo Bragolin. Miał wykształcenie akademickie, przez pewien czas nauczał w weneckiej Akademii. Malowała m.in. martwe natury, portrety, tematykę religijną, ale najbardziej znany jest przedstawień płaczących dzieci, które zostały spopularyzowane na całym świecie przez reprodukcje.