2,875.00 zł
ULICA LUBELSKA W KAZIMIERZU DOLNYM, 1928
Tusz, piórko, akwarela, papier; 23 x 24 cm (w świetle p-p)
Sygnowany l.d.: Kazimierz n Wisłą / 1928 St Dąbrowski
Stanisław DĄBROWSKI
1884 Albertyn – 1944 Warszawa
Malarz, grafik i rzeźbiarz. Ukończył architekturę w szkole Sztuk Pięknych w Kazaniu. W latach 1909-13 studiował malarstwo na krakowskiej ASP u Weissa i Mehoffera. Naukę kontynuował w Paryżu. Zaangażowany w rewolucję 1905 r. Od 1926 r. dyrektor Szkoły Przemysłu Graficznego w Warszawie.