Witold Andrzej ZACHAREWICZ

3,355.00

KOŚCIÓŁ W WOLI JUSTOWSKIEJ
Olej, płótno; 46 c 55 cm

Sygnowany p.d.: Zachar

Witold Andrzej ZACHAREWICZ

1929 Kraków – 1985 Kraków

W latach 1947-1953 kształcił się w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, m.in. pod kierunkiem Eugeniusza Eibischa. W 1965 ukończył także architekturę na Politechnice Krakowskiej. Okresowo przebywał i tworzył we Francji. Jego obrazy wyróżniają się żywymi barwami i wydatną, impastową fakturą uzyskiwana poprzez nakładanie farb szerokim pędzlem lub szpachlą. Jednym z ulubionych tematów twórczości artysty były epizody z historii Don Kichota, malował także pejzaże miejskie i sceny figuralne. Artysta podpisywał swoje prace pseudonimem Zachar.