Królestwo Polskie, 1 Złoty 1818

575.00

Rant: skośnie ząbkowany; srebro 4,18 g. Stan: III Bitkin 821

Aw: Głowa cesarza Aleksandra I, w otoku: ALEXANDER I CESARZ SA.W.ROS.KROL POLSKI*

Rw: Pod koroną dwugłowy orzeł z insygniami królewskimi, na piersi orła owalna tarcza herbowa na draperii zwieńczonej koroną, poniżel litery I.|B. oraz napis: 86 86/125 Z GRZ.CZ.KOL. nad głowami orła data rozdzielona koroną 18|18, w otoku: 1.ZŁOTY POLSKI.