MOLO, k. XIX w.

2,300.00

MALARZ FRANCUSKI
Olej, płótno dublowane; 73 x 100 cm

Sygnowany p.d.; Boy…

Obraz przedstawia bocznokołowiec. Statki tego rodzaju bardzo rzadko wykorzystywano na morzach. Ich napęd pozwalał na niskie zanurzenia, ale był kłopotliwy przy wysokiej fali. Dlatego bocznokołowce stosowano przede wszystkim w żegludze śródlądowej, na płytkich, spokojnych wodach.