Leonid FRECHKOP

4,214.80

PROROK

Olej, pilśnia; 40 x 23 cm

Sygnowany l.d.: LF; napis odwrocie: Le pedicateur | Leonid FRECHKOP | 1897-1982

Leonid FRECHKOP

1897 Moskwa – 1982 Bruksela

Malarz rosyjski. Studiował w latach 1916-20 w moskiewskiej Szkole Sztuk Pięknych u Korowina, Archipowa i Kasatkina. W 1921 r. wyjechał do Francji by po roku osiąść w Belgii. Pracował tam jako scenograf w Tetrze Królewskim w Antwerpii. W 1935 r. przeniósł się do Argentyny. W 1968 r. podróżował po Turcji. Oprócz malarstwa i scenografii tłumaczył na francuski poezję rosyjską i zajmował się krytyką artystyczną.