SEKRETARZYK SKŁADANY, Polska, ok. 1930

3,000.00

Masyw: sosna, fornir: mahoń, jawor; mosiądz (zawiasy) 72 x 57 x 60 (po rozłożeniu 114 x 60) cm

Mebel dwufunkcyjny, złożony jako stolik do szachów, automatycznie rozkładany, przy rozkładaniu skrzydeł blatu w części środkowej automatycznie podnosi się listwa z listownikiem i dwoma szklanymi kałamarzami, przed nimi szuflada pod uchylnym blatem

Stan zachowania: złamane boczne oskrzynie, spękania, ubytki forniru, brak jednej zatyczki kałamarza