6,490.00 zł
Porcelana, farby muflowe, złocenia, metal; wys.: 44 cm
Sygnowany wewnątrz, kobaltem podszkliwnie: J. E.
Stan zachowania: figura po naprawie.
Na cokole w postaci płaskiej, ośmiobocznej plinty, obudowa w formie ściętej kolumny dekorowanej plastycznymi kwiatami, na której ustawiona siedząca postać męska w antykizującym stroju. Mechanizm opatrzony systemem bicia godzin i półgodzin, od frontu osłonięty emaliowaną tarczą z rzymskimi cyframi godzinowymi i arabskimi minutowymi.
Przedstawiona postać wzorowana jest na rzeźbie Michała Anioła na nagrobku księcia Urbino Wawrzyńca II Medyceusza w kaplicy przy bazylice San Lorenzo we Florencji.