WIECZNA LAMPA, XVII w.

4,400.00

Mosiądz; dł. 55 cm

Stan zachowania: uszkodzenie i pęknięcie ażuru.

Lampa na trzech łańcuchach z kulami umocowanymi do postaci syren. Ażurowy kosz dekorowany motywami roślinnymi. Tego typu lamy umieszcza się w kościele przed Najświętszym Sakramentem i ołtarzem głównym.