ZEGAREK KIESZONKOWY DOMINUS, Szwajcaria, Roskopf, pocz. XX w.

575.00

    Trzykopertowy, srebrny, śr. 5,5 cm; na zewnętrznych kopertach dekoracja: jeleń i widok zamku, tarcza z cyframi godzin rzymskimi na emalii; na tarczy napis: SYSTEME ROSKOPF PATENT | dwie koperty nad uskrzydlonym kołem z trąbką | DOMINUS; na kopertach wybity numer: 3970 | 5; na wewnętrznej kopercie i mechanizmie: SYSTEM ROSKOPF PATENT
    Puncowanie: austriacka cecha importowa z lat 1901 – 1921