Tadeusz NARTOWSKI

5,175.00

    RYBAK, 1942
    Akwarela, papier naklejony na tekturę; 45,5 x 67 cm
    Sygnowany l.d.: TNartowski
    Na odwrocie dedykacja autorska dla Stanisława Dybowskiego ołówkiem: Szanownemu Koledze w dowód | uznania i sympatii ofiaruję tę | moją pracę Nartowski 19 III 42.

Tadeusz NARTOWSKI

    1892-1971 Ukończył warszawską Szkołę Sztuk Pięknych studiując u Kazimierza Stabrowskiego, Ferdynanda Ruszczyca i Konrada Krzyżanowskiego. Był biegłym akwarelistą cenionym za rysunek i subtelną modulację kolorystyczną. Od 1912 roku wystawiał regularnie w Zachęcie. Z innych galerii warszawskich pokazywały jego akwarele Salony Abe Gutnajera i Czesława Garlińskiego. Wystawiał także w Krakowie, Lublinie, Gdyni. W 1935 roku miał wystawę w Berlinie. Twórczość Nartowskiego była wielokrotnie nagradzana, m.in. otrzymał brązowy i złoty medal TZSP w latach 1927 i 1933.