Rafał WĄSOWICZ

2,300.00

KRZYŻ MIĘDZY DWOMA DĘBAMI, 1934
Pastel, gwasz, akwarela, ołówek, papier; 70 x 50 cm
Sygnowany l.d.: Rafał Wąsowicz | 1934r

Rafał WĄSOWICZ

      1867 – 1944 Uczył się w Szkole Sztuk Pięknych w Warszawie. Od 1914 r. często wystawiał w Towarzystwie Zachęty Sztuk Pięknych w Warszawie oraz w Lublinie Katowicach, Wilnie i Gdyni. Malował pejzaże i martwe natury, a także miejskie widoki Krakowa, Krzemieńca, Grodna, Wilna i Warszawy.