Malarz nieznany XX w.

4,400.00

  • KONIE
  • Tempera, kazeina, jajo, olej, wosk, gaza, sklejka; 29,5 x 50 cm

Obiekt dostępny w Galerii na Freta
Warszawa, Freta 25
Praca może być szkicem do fresku, bądź też ćwiczeniem różnych technik i ich efektów. W poszczególnych miejscach, bowiem widoczne są zapiski ołówkiem, jaka domieszka do tempery została zastosowania na danej płaszczyźnie. Również treść obrazu nie jest jednolita. Są to niepołączone ze sobą szkice figur koni w różnych ujęciach. Może być to również forma szkicownika, gdzie próbował artysta kopiować fragmenty dzieł mistrzów.