Wacław GRANZOW

4,600.00

    TRYPTYK WARSZAWSKI

    Olej, tektura; 23 x (15, 21, 15) cm

    Sygnowany na każdej kwaterze: W.Granzow.; ponadto na lewej kwaterze: ul. Rycerska
    Na odwrocie na każdej kwaterze: Stara Warszawa | Sień na ulicy Piwnej Kościół Dominikanów ul. Rycerska | Tadeusz Latoszyński

Obiekt dostępny w Galerii na Freta
Warszawa, Freta 25
Wacław GRANZOW
1887 Warszawa – 1949 Kraków
Malarz, nauczyciel rysunków, stryjeczny brat malarza Władysława Granzowa. Studiował przez dwa lata na Wydziale Filozoficznym UJ oraz ukończył kursy pedagogiczne dla nauczycieli rysunków. Należał do Zawiązku Zawodowego Polskich Artystów Malarzy, z którymi wystawiał. W latach powojennych przebywał w Krakowie. Malował głównie widoki architektury miejskiej. Granzow jest autorem książek o sztuce: Wit Stwosz (Warszawa, 1930), Grottger (Warszawa, 1930), Matejko na tle malarstwa polskiego XIX wieku (Warszawa, 1930), Wyspiański jako malarz (Warszawa, 1934), Sztuka za Stanisława Augusta (Warszawa, 1937).