057B. Josef Helmut SCHILHABEL

1,250.00

PEJZAŻ Z DWIEMA POSTACIAMI NA DRODZE

Olej, płótno; 51 x 71 cm

Sygnowany p.d.; J. Schilhabel

Cena wywoławcza 1250

Estymacja 2000 – 2500

Aukcja 223, 17.06.2023

Josef Helmut SCHILHABEL

1896 Kórnik – 1970 Hamburg

Malarz niemiecki późnego impresjonizmu. Studiował w latach 1915 – 1916 w Akademii Sztuk Pięknych w Düsseldorfie u prof. Fritza Roebera. Walczył w I wojnie światowej. W 1918 r. osiadł w Düsseldorfie. Podczas II wojny służył jako sanitariusz na krążowniku Pinguin. Tworzył pod wpływem francuskiego impresjonizmu i flamandzkich pejzażystów, szczególnie Jana van Goyen. Malował głównie pejzaże północnych Niemiec.