Charles COTTET

23,000.00

PORT CAMARET O ZACHODZIE SŁOŃCA
Olej, płótno; 70 x 106 cm
Sygnowany l.d.: Ch Cottet (sygnatura częściowo zatarta)

Charles COTTET
1863 Le Puy-en-Velay – 1925 Paryż
Malarz francuski. Słynny postimpresjonista. Studiował w École des Beaux-Arts, u Puvis de Chavannes’a i Rolla, a także w Académie Julian, gdzie współtworzył grupę Nabistów. Podróżował do Egiptu, Włoch, Szwajcarii. Wystawiał na Salonach od 1889 r. Prawdziwe powołanie znalazł w Bretanii, gdzie przez 20 lat malował sugestywne sceny wiejskiego życia, pejzaże, rybaków i przystanie. Został liderem kręgu malarzy znanego jako Bande Noire lub Nubians z powodu ciemnej tonacji ich dzieł, kontrastowej do jasnej tonacji prac innych impresjonistów i postimpresjonistów. Temat łodzi w Porcie Camaret w świetle zachodzącego słońca powtarzał wielokrotnie z racji wielkiego powodzenia tych prac.