Francois Hippolyte LALOUE

5,175.00

RYBACY NEAPOLITAŃSCY, 1866
Olej, płótno; 63,5 x 53 cm w owalu
Sygnowany p.d.: Frois Laloue 1866

Francois Hippolyte LALOUE
1801 Amiens – ?
Malarz francuski – portrecista. Uczeń portrecisty Louisa Hersenta. W latach: 1831, 1836 i 1857 prezentował swoje prace na paryskim Salonie. Obrazy artysty znajdują się w muzeum Carpentras oraz w kościołach francuskich (Pokłon Trzech Króli, Wniebowzięcie i Chrzest Chrystusa – z lat 60-tych XIX wieku).