Ugo GHEDUZZI

11,800.00

NIOSĄCA CHRUST

Olej, płótno; 103 x 80 cm

Sygnowany l.d.: Ugo Gheduzzi

Ugo GHEDUZZI
1853 Crespellano – 1925 Turyn
Malarz i scenograf włoski. Jego dziadek Gaetano Lodi di Crevalcore był malarzem i dekoratorem. Początkowo pracował jako pomocnik scenografa w Teatrze Komunalnym w Bolonii. Ukończył bolońską akademię, jednak największe sukcesy odniósł w Piemoncie. Specjalizował się w pejzażach malowanych w plenerach i przedstawieniach wnętrz. Wystawiał w Turynie i Bolonii, brał udział w wystawie międzynarodowej w Rzymie w roku 1883, w triennale w Mediolanie w roku 1894. W roku 1888 otrzymał złoty medal na wystawie w Palermo. Włoska rodzina królewska zakupiła kilka jego prac. Pracował jako scenograf w Teatrze Królewskim w Turynie. Jego czterech synów również było malarzami.