J. WIRTH

2,300.00

PEJZAŻ Z CHŁOPCEM I OSIOŁKIEM ZAPRZĘŻONYM DO WÓZKA, ok. 1910

Olej, sklejka, 12,5 x 19 cm
Sygnowany p.d.: J.Wirt
Na odwrocie niekompletna nalepka wrocławskiej galerii Bruno Wenzel.

Pseudonimu J. Wirt używał malarz hiszpański Eliseu Meifrén i Roig ( 1857 Barcelona – 1940 Barcelona). Studiował w Szkole Llotja w Barcelonie u Antoniego Caby i w Paryżu. Znany jest głównie jako pejzażysta stosujący luźne pociągnięcia pędzla i łagodne przejścia kolorystyczne. Wiele podróżował po Europie i świecie.