ZEGAREK KIESZONKOWY, Szwajcaria, XIX/XX w.

287.00

Zewnętrzna koperta srebrna (próba 800), wewnętrzna mosiężna srebrzona, szkło; wys. 7,5, śr. 5,5 cm
Tarcza emaliowana, cyfry rzymskie do 12 i arabskie do 24, ekscentryczny sekundnik
Na zewnętrznej kopercie od zewnątrz wygrawerowany kartusz, od wewnątrz lew depczący węża, głuszec, 800, skrzydło (austriacka cecha importowa), korona i półksiężyc, 347664; na wewnętrznej kopercie: 1/2 CHRONOMETREE | ANCRE | 15 RUBIS | Spiral Breguet | Balancier Compense; od wewnątrz: 347664′ w rombie JU, CUIVRE

Ubytki emalii