Wojciech Weiss

2,300.00

W kościele Św. Marka

Ołówek, papier, 27 x 22 cm
Sygnowany l.d.: WW
Na odwrociu faksyml podpisu i numer 005088
W l. 1891 -1895 studiował w krakowskiej SSP, najpierw u W. Łuszczkiewicza i J. Matejki, później w pracowni L. Wyczółkowskiego. W l. 1901 i 1902 kontynuował naukę w Rzymie i Florencji. W 1907 r. rozpoczął pracę w krakowskiej ASP, z którą związał się do końca życia; trzykrotnie pełnił funkcję rektora. Był jednym z najwybitniejszych polskich malarzy okresu Młodej Polski i dwudziestolecia międzywojennego. We wczesnym okresie malował symboliczne sceny figuralne, często o tematyce fantastycznej, później także portrety, akty i pejzaże. Zajmował się również grafiką i rzeźbą. W Wenecji przebywał wielokrotnie w latach 1901, 1910, 1913, 1914, 1925, 1926, 1932.

SKU: 361551 Kategorie: ,