Brosza z Madonną

1,150.00

Porcelana malowana, oprawa z miedzi złoconej; 6 x 5 cm Przedstawiona Madonna jest inspirowana tondem Rafaela Madonna della Seggio (Sedia) z roku 1514 (olej, deska; śr. 71 cm) znajdującym się w Palazzo Pitti we Florencji. Układ ciała, kolorystyka szat, a nawet ich uproszczone szczegóły taśm dekoracyjnych czy fałd zostały zachowane. Ze względów kompozycyjnych nie przedstawiono św. Jana Chrzciciela, który u Rafaela stoi po prawej stronie.

SKU: 361535 Kategorie: ,