Tadeusz Rybkowski

7,475.00

Plaża w Bieczu, 1899

akwarela, karton 34 x 51 cm
Sygnowany p.d.; T.Rybkowski | Biecz 1899 r.
Malarstwo studiował pod kierunkiem W. Łuszczkiewicza w krakowskiej Szkole Sztuk Pięknych, a następnie w latach 1875 – 1877 kształcił się w Wiedniu – w Akademii Sztuk Pięknych oraz w pracowniach L. Loefflera i H. Makarta. W r. 1893 osiadł na stałe we Lwowie, gdzie założył prywatną szkołę malarstwa dla kobiet, wykładał też w Państwowej Szkole Przemysłowej. Malował olejno i akwarelą, głównie sceny rodzajowe – polowania, targi, jarmarki. Interesował się folklorem huculskim, zajmował się malarstwem ściennym, wykonywał ilustracje do czasopism.

SKU: 361490 Kategorie: ,