MALARZ FRANCUSKI LUB NIEMIECKI, 4. ćw. XIX w.

1,495.00

PIES W PEJZAŻU

Olej, deska; 16 x 21,6 cm
Na desce wyciśnięty napis: TACHET | BREVETE | A PARIS

Najprawdopodobniej na obrazie ukazany został seter szkocki (gordon seter) albo Hovawart.
Hodowlę seterów szkockich zapoczątkował lord Alexander Gordon (1743- 1827) w roku 1820, choć początkowo był one trójkolorowe. Właściwa hodowla czarnych podpalanych seterów zaczęła się po roku 1827, zaś psy pojawiły się znacznej liczbie dopiero w latach 60-tych XIX wieku. Psy tej rasy mogą mieć białe znaczenie na krawaciku. Hovawart – niemieckie psy wzmiankowane w opowieściach z XIII wieku jako rasę zaczęto odtwarzać na początku XX wieku na podstawie psów z Harzu i Schwarzwaldu.

SKU: 361071 Kategorie: ,