JOHANN KLUSKA

920.00

KLĘCZĄCY AKT KOBIECY

Olej, płótno; 18,5 x 9 cm w świetle passe-partout
Na odwrociu pieczątka: Nachlass | 1904 – 1973 | Johann Kluska oraz sygnatura ołówkiem Grete Kluska

Malarz i grafik niemiecki. Studiował w latach 1916-18 na Akademii berlińskiej u Maxa Kocha. Wystawiał swoje prace od roku 1924 – wielokrotnie w Berlinie, a także w Monachium, Lipsku, Florencji i Neapolu. Malował sceny heroiczne oraz portrety, martwe natury i pejzaże. W jego twórczości pojawiają się także motywy związane z dziełami Dantego.

SKU: 361039 Kategorie: ,