Tomasz Karabowicz

1,725.00

Martwa natura z gruszkami, ogórkami i kabaczkami, 2007

Olej, płótno; 59,5 x 64,5 cm
Sygnowany p.d.: 2007 | T. KARABOWICZ

Uczęszczał do PLSP w Zamościu oraz warszawskiej ASP, którą ukończył w 1997 roku. W początkowym okresie twórczości tworzy pod wpływem fascynacji sztuką włoskiego renesansu oraz klasycyzmu. Powstałe w tym okresie obrazy charakteryzuje wieloplanowość, gładka struktura laserunków i miękki realistyczny modelunek o łagodnych przejściach światłocieniowych. W późniejszej twórczości artysta upraszcza przedstawienia, rozjaśnia paletę, a budowę obrazu ogranicza do potraktowania elementów postaci lub martwej natury i tła  jako jednolitej płaszczyzny koloru. Maluje cykle martwych natur, kwiatów, portretów, autoportretów oraz sceny zbiorowe z przedstawieniami dzieci i ludzi młodych.

SKU: 361040 Kategorie: ,