wg Jacquesa Swebacha Desfontaines (1769-1823), grafik: Pierre-Gabriel Berthault (1737-1831), Paryż, 1804

345.00

Osiem grafik wg Jacquesa Swebacha Desfontaines (1769-1823)

A) ZWYCIĘSTWO POD JEMMAPES

Akwaforta;
25,5 x 30 cm w świetle ramy
Sygnowana na płycie: Swebach Desfontaines inv & del | Berthault Sculp | Victoire de Jemmapes, le 6 Novembre 1792, ou 15 Brumaire | An 1er de la Republique

B) OBLĘŻENIE GRANVILLE 14 LISTOPADA 1793

Akwaforta;
25,5 x 30 cm w świetle ramy
Sygnowana na płycie: Swebach Desfontaines inv & del | Duplessi Bertaux aqua forti | Berthault Sculp | Siege de Granville | le 14 Novembre 1793, ou 24 Brumaire, An 2 de la Republique.

C) ABRAHAM GIRARDET1764 Le Locles (Szwajcaria) – 1823 Paryż
PACYFIKACJA WENDEI, 1798
Miedzioryt;
20 x 25 cm – odcisk płyty
Sygnowany na płycie: Girardet inv. & del. | Pacification de la Vendee le Premier Floreal | au 3eme de la Republique | Girardet sculp.

D) TRIUMFALNE WKROCZENIE FRANCUZÓW DO RZYMU
Akwaforta;
29 x 34, 5 cm w świetle ramy
Sygnowany na płycie: Girardet inv. & del. | Entree Triomphante des Francais dans Rome | le 27 Pluviose, An 6e de la Revolution | Berthault Sculp

E) BITWA WOJSK FRANCUSKICH Z AUSTRIAKAMIW ALPACH, W CZERWCU 1815, Friedrich Campe, Norymberga, 1. ćw. XIX w.
Miedzioryt kolorowany;
19,5 x 26 cm w świetle oprawy

F) ZWYCIĘSTWO POD HONDSCHOOTE
Akwaforta;
25,5 x 30 cm w świetle ramy
Sygnowana na płycie: Swebach Desfontaines inv & del | Berthault Sculp | Victoire de Hondschoote, le 7 Septembre 1793, ou 21 Fructidor | An 1er de la Republique

F) ATAK NA OBÓZ W GRENELLE PRZEZ KONSPIRATORÓW
Akwaforta;
25,5 x 32, 5 cm w świetle ramy
Sygnowany na płycie: Girardet inv. & del. | Attaque du Camp de Grenelle par des Conspirateurs | le 24 Fructidor, An 4me de la Republique | Berthault Sculp
H) ATAK NA ZGROMADZENIE NARODOWE
Akwaforta;
25,5 x 32,5 cm w świetle ramy
Sygnowany na płycie: Girardet inv. & del. | Attaque de la Convention Nationale; Journee Memorable du 13 Vendemiaire | An 4me de la Republique Franuaise | Berthault Sculp

Cena za sztukę 345zł

SKU: 360926 Kategorie: ,