2,070.00 zł
ZEGAR Z DAMĄ Z PRZEPIÓRKĄ
Stop metali złocony, emalia; wys. 37,5 cm
Sygnowany: obudowa: 3, PH.MOUREY, 65 | mechanizm: 699 | w medalu:
MEDAILLE D’ARGENT | Vincenti & Cie | 1855
Philippe Mourey (ok. 1840-1910) był francuskim rzeźbiarzem i brązownikiem, który od około roku 1870 rozpoczął współpracę z firmą Japy FrÝres. Projektował także garnitury kominkowe i biurowe – na niektórych z zaprojektowanych przez niego obudów zegarów pojawiają się rzeźby sygnowane przez AugusteÈa Moreau.