Wincenty Lewandowski

1,150.00

Baszta we Fromborku, 1980

Olej, płótno; 61 x 46 cm ]
Sygnowany p.d.: W. LEWANDOWSKI | 1980 Malarz i grafik wywodzący się ze œrodowiska wileńskiego. Ukończy wydział Sztuk Pięknych Uniwersytetu i.m. S. Batorego w Wilnie oraz wydział Malarstwa UMK w Toruniu (1947). Po wojnie działał w Gdańsku. Jego grafiki znajdują się w zbiorach tamtejszego Muzeum Narodowego, Muzeum Miasta Gdyni oraz Muzeum Okręgowego w Częstochowie.

SKU: 360598 Kategorie: ,