498. Nathan WASSERBERGER

2,000.00

BRYTYJSKI OFICER

Olej, pilśnia, 61,5 x 45 cm
Sygnowany p.d.: Nathan Weisserberger

Nathan WASSERBERGER
1928 Chrzanów 1928 – 2013 Nowy Jork
Malarz amerykański żydowskiego pochodzenia , znany przede wszystkim z portretów i  aktów. Przeżył obóz koncentracyjny w Buchenwaldzie. W 1947 r. wyemigrował do Nowego Jorku. Studiował sztukę w Instytucie Pratta oraz u Ivana Olinsky’ego i Byrona Browna w Art Students’ League  w Nowym York, a pod koniec lat czterdziestych w Académie Julian w Paryżu.  Wiele obrazów, które stworzył podczas swoich pierwszych lat pobytu w Stanach Zjednoczonych, było bezpośrednio związanych z jego doświadczeniem w Holokauście lub poruszało tematykę związaną z wojną. W latach 50. zmienił swój styl na taki, który został opisany jako “świetlisty”, “podnoszący na duchu” i „pogodny”. Większość jego prac to portrety pięknych kobiet z różnych stron świata, ubranych lub nagich, pojawiają się także autoportrety i wizerunki  znanych osobistości z kręgów sztuki i polityki.
Cena wywoławcza 2000
Estymacja 3500 – 4000