038. Victor HAUSMANN

6,500.00

BACHANTKA, 1905

Olej, płótno; 85 x 160 cm
Sygnowany l.d.: Victor Hausmann 1905

Victor HAUSMANN
1858 Sátoraljaújhely – 1920 Berlin
Malarz austriacko-niemiecki. Syn inżyniera Josepha Hausmanna. Ojciec dadaisty Raula Hausmanna. Wykształcenia akademickie uzyskał w Wiedniu gdzie tworzył portrety i sceny historyczne. W 1900 osiadł z rodziną w Berlinie, gdzie 5 lutego 1920 roku popełnił samobójstwo wraz z żoną Ireną.
Cena wywoławcza 5900
Estymacja 8000 – 10000

aukcja 231, 13.04.2024r.