Malarz polski

1,884.39

NOC LISTOPADOWA, 2 poł. XX w.

Olej, sklejka; 50 x 75 cm

Obraz przedstawia wybuch powstania listopadowego – podchorążych prowadzonych przez Piotra Wysockiego, maszerujących z Łazienek, mijających Pomnik Sobieskiego.