Malarz niemiecki

2,640.00

PORTRET KSIĘCIA CHRISTIANA VON HESSEN-ROTENBURG, po 1782

Olej, płótno; 62,5 x 50,5 cm (owal)
Na odwrocie napis: Prz: Christ: z: Hessen / Rothenburg / Domherr von Cölln u. Strassburg / + 16 July 1782

Christian von Hessen-Rotenburg (1750 – 1782) książę landgraf z dynastii heskiej, linii rotenburskiej, kanonik koloński i strasburski. Sportretowany w szacie kanonika z szarfą i gwiazdą Orderu Lwa Złotego – ustanowionego w 1770 r. orderu domowego dynastii heskiej.