349. OŁTARZYK- RELIKWIARZ, Włochy, początek XVII w.

8,500.00

Drewno czernione, okleina heban, brąz złocony, relikwie; 89,5 x 34,5 x 13 cm
Precyzyjnie wykonana postać Chrystusa przedstawiona w formie figura serpentinata  charakterystyczna  dla twórczości Giovaniego da Bologna i Guglielma della Porta. Uwagę zwraca starannie opracowana faktura tkaniny perizonium. Umieszczone relikwie męczenników i męczennic rzymskich ( na cokole, m.in. Maria Magdalen, papież Innocenty, Apolonia, Emerencjana ) i Krzyża Świętego (na frontonie). Zdobienia w części środkowej nieco późniejsze, tu relikwie papieża Celestyna, Celestyna z Metzu, Donata i Modesta – dodane zapewne w Nadrenii.
Stan: naprawy i uzupełnienia drewna

Cena wywoławcza 8000

Estymacja 20000 – 30000

Aukcja229, 03.02.2024